معاون وزیر صنعت:

پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی تدوین شد

پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی تدوین شد

به گزارش تجهیزات جانبی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی و تدوین پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی در چهار محور اطلاع داد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی نیارکی» در نشست بررسی پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی اضافه کرد: سال قبل چهار رشته فعالیت بعنوان رشته فعالیتهای موثر در تولید صنعتی انتخاب و جلسات مستمر برای تدوین برنامه های عملیاتی توسعه آنها با شاخصهای کمی و اجرایی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه برنامه عملیاتی توسعه سه رشته فعالیت تایید و ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: برنامه عملیاتی توسعه صنعت طلا، جواهر و گوهر سنگ ها، صنایع غذایی و آشامیدنی و صنعت پوشاک و کفش نهایی شد و به تایید وزیر صنعت رسید و برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی هم در مرحله پیش نویس برای نهایی شدن است.
صادقی ضمن اشاره به جلسه ای که خرداد ماه در این حوزه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: متعاقب این جلسه شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی در معاونت امور صنایع وزارت خانه و با حضور تشکل ها، انجمن ها و دستگاههای ذی ربط تشکیل شد که جلسات آن به صورت مستمر درحال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه هماهنگی و تعامل بسیار خوبی میان انجمن ها و تشکل ها در این عرصه شکل گرفته است، عنوان کرد: ارکان این شورا انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی تشکیل می دهد و امیدواریم با تشکیل مستمر این شورا مباحث سیاستگذاری با سرعت بیشتری به جلو برود.
صادقی نیارکی به اهداف تشکیل شورای سیاست گذاری صنعت لوازم خانگی اشاره نمود و اضافه کرد: بهبود و تکمیل زنجیره، مدیریت واردات و صادرات، توسعه و تعمیق ساخت داخل، ساماندهی و توانمندسازی بنگاه ها، ارتقای قابلیت های فناورانه، هم پیوندی در زنجیره ارزش جهانی و افزایش ماندگاری در بازارهای صادراتی اهداف تشکیل شورای سیاست گذاری هستند.
وی با بیان اینکه پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم خانگی هم در چهار محور تدوین شده است، یادآوری کرد: این چهار محور در سه برنامه عملیاتی زنجیره های دیگر صنعتی که ابلاغ گردیده بود هم مشترک هستند.
معاون امور صنایع وزارت صنعت ضمن اشاره به ظرفیت های تدوین پیش نویس این برنامه عملیاتی، اظهار داشت: ایجاد و توسعه ظرفیت های اسمی، ایجاد و توسعه سرمایه گذاری های بزرگ، جایگزینی سریع تولید داخل با خارج، توسعه صادرات بخصوص با کشورهای همجوار، توازن و پایداری نسبی زنجیره تأمین و ایجاد و توسعه مراکز تحقیق و توسعه از مهم ترین ظرفیت ها برای تدوین این برنامه عملیاتی است.
۴ چشم انداز برای تدوین سند استراتژیک صنعت لوازم خانگی
وی همینطور به چشم انداز ۱۴۰۰ در تدوین سند استراتژیک و برنامه عملیاتی توسعه لوازم خانگی اشاره داشت و اضافه کرد: چهار چشم انداز در این برنامه عملیاتی رقابت پذیری در مقیاس های جهانی، افزایش سهم بازار کشورهای منطقه، تأمین نیاز کشور با تولید انواع محصولات و تولید با استفاده از فناوری های بومی منطبق بر استانداردهای جهانی است.
صادقی نیارکی همینطور به چهار راهبرد اصلی این برنامه عملیاتی اشاره نمود و اظهار داشت: این راهبردها شامل ساماندهی و توانمندسازی بنگاه های فعال و نیمه فعال، برندسازی و توسعه بازارهای صادراتی، تکمیل و توسعه حلقه های ارزش افزا در زنجیره تولید لوازم خانگی و فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا هستند.


منبع:

1400/05/24
13:42:37
5.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403