مخالف وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

عباس زاده مشکینی: وزیر پیشنهادی ارتباطات در این عرصه تخصصی ندارد

عباس زاده مشکینی: وزیر پیشنهادی ارتباطات در این عرصه تخصصی ندارد

به گزارش تجهیزات جانبی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: متاسفانه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات تحصیلکرده رشته کامپیوتر بوده و در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در مخالفت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: مردم آذربایجان انتظار داشتند چند وزیر زیربنایی از این خطه در کابینه حضور داشته باشند. پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر در یک جامعه ای کارگزارانی انتخاب نماییم که شایسته تر از آنان در جمع باشند خیانت است.
وی در ادامه اظهار نمود: ما امروز باید مانند یک پزشک جراح عمل نماییم بر روی مریض پارچه انداخته و فقط موضع جراحی را ارزیابی نماییم. بحث فعلی ما نیز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. این وزارتخانه یک وزارتخانه زیربنایی بوده شاهراه سایر وزارتخانه ها جهت پیمودن توسعه بشمار می رود.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما باید برای هر وزارتخانه بصورت اهم و برای وزارتخانه ارتباطات بصورت اخص از نیرویی استفاده نمائیم که واجد دو مولفه خواستن و توانستن باشد. وزیر پیشنهادی مولفه خواستن و انگیزه را دارد اما درباب تخصص، متاسفانه ایشان در زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصصی ندارد. وزیر پیشنهادی تحصیلکرده رشته کامپیوتر یا IT است در صورتیکه ما در وزارتخانه متخصص ICT می خواهیم. بیش از ۹۵ درصد وظایف این وزارتخانه زیرساختی است.
عباس زاده مشکینی در ادامه اشاره کرد: ما باید به فرق بین متخصص ICT به IT توجه داشته باشیم چونکه مانند فرق بین پزشک و مهندس پزشکی می باشد. پزشک می تواند از دستگاه سی تی اسکن استفاده نماید اما نمی تواند دستگاه را بسازد یا تعمیر کند. در این وزارتخانه ما نیاز به یک متخصص بین رشته ای داریم. ایشان یک روز سابقه کار در این وزارتخانه را ندارند.
وی افزود: وزیر پیشنهادی نمی تواند وزارتخانه ای را که از یکصد هزار کارمند و مهندس و متخصص تشکیل شده و بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد را مدیریت کند. در این حالت باید وزارتخانه را بصورت اتوپایلت پیش ببرد.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در آخر بیان کرد: این وزارتخانه حداقل ۲۰ میلیارد دلار تجهیزات زیربنایی دارد و نیاز به وزیری متخصص دارد. یک وزارتخانه راهبردی نیازمند تفکر، تجربه و تخصص راهبردی می باشد. از سویی دیگر شفافیت یک مولفه مهم برای وزارت است. آقای زارع پور بنده شنیده ام که شما در جایی گفته اید که مخالف روح طرح صیانت هستید و در جایی دیگر گفته اید که موافق آن هستید. از شما خواهش می کنم پشت این تریبون شفاف به همه اعلام کنید که با این طرح مخالف هستید یا موافق؟.
منبع:

1400/05/31
11:48:04
5.0 / 5
732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403