واتس اپ ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شد

واتس اپ ۲۲۵ میلیون یورو جریمه شد

به گزارش تجهیزات جانبی ایرلند به دنبال اعمال فشار دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا، واتس اپ را به علت نقض حریم خصوصی ۲۲۵ میلیون یورو (۲۶۶ میلیون دلار) جریمه کرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، واتس اپ اعلام نمود این جریمه کاملا مأیوس کننده بوده و این شرکت درخواست تجدیدنظر خواهد نمود. با این وجود این جریمه ایرلندی به میزان قابل توجهی کمتر از ۸۸۶.۶ میلیون یورو جریمه ای است که از جانب سازمان حریم خصوصی لوکزامبورگ در ژوئیه ضد آمازون صادر شد.

کمیسیونر حریم خصوصی دیتای ایرلند که رگولاتور حریم خصوصی ناظر بر فیسبوک – شرکت مادر واتس اپ – در اتحادیه اروپاست، اعلام نمود این مسائل در ارتباط با این بودند که آیا واتس اپ در سال ۲۰۱۸ به مقررات دیتای اتحادیه اروپا در مورد شفافیت عمل کرده است یا خیر.

سخنگوی واتس اپ در اطلاعیه ای اعلام نمود مسائل مطرح، در ارتباط با سیاستهای سال ۲۰۱۸ بودند. واتس اپ متعهد است سرویس مطمئن و محرمانه را فراهم آورد. ما کوشیده ایم تضمین نماییم اطلاعاتی که فراهم می نماییم شفاف و جامع بوده و همچنان همینطور خواهد ماند. این شرکت نسبت به تصمیم امروز در مورد شفافیتی که ما در سال ۲۰۱۸ برای کاربران فراهم کردیم، مخالف بوده و این جریمه کاملا مأیوس کننده است.

دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا اعلام نمود در ژوئیه چندین اشاره به سازمان دیده بان حریم خصوصی ایرلند داشته تا به انتقادات همتایانش در مورد تاخیر در تصمیم گیری در پرونده های در ارتباط با غولهای فناوری و عدم صدور جریمه مناسب برای هر گونه تخلفی رسیدگی کند.

این سازمان اعلام نمود در جریمه واتس اپ باید گردش مالی فیسبوک به حساب آورده شود و به این شرکت به جای شش ماه، باید سه ماه فرصت داده شود.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور ایرلند تا آخر سال گذشته ۱۴ تحقیق مهم را در مورد فیسبوک و زیرمجموعه هایش شامل واتس اپ و اینستاگرام گشود.

منبع:

1400/06/12
14:13:22
5.0 / 5
477
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403