تحریم باردیگر از پلت فرم های ایرانی قربانی گرفت

تحریم باردیگر از پلت فرم های ایرانی قربانی گرفت

به گزارش تجهیزات جانبی در ادامه روند حذف اپلیکیشن های ایرانی از فروشگاه های آنلاین امریکایی به علت تحریم ها، دو اپلیکیشن ایرانی اخیرا از گوگل پلی حذف شدند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، نبرد شرکتهای خارجی و فروشگاه های آنلاین آمریکایی با اپلیکیشن های ایرانی از حدود سه سال پیش آغاز شد؛ زمانی که اپل تنها چند ماه بعد از گشودن درهای فروشگاه آنلاین خود به اپلیکیشن های ایرانی در سپتامبر ۲۰۱۶، با فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تحریم ضد ایران، برخی اپلیکیشن های ایرانی را از اپ استور حذف نمود. مبحث حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور حل نشده بود که گوگل هم به فاصله ی دو هفته بعد از اپل و در اقدامی مشابه، نرم افزارهای ایرانی را از گوگل پلی -فروشگاه آنلاین نرم افزارهای اندرویدی- با توجیه مشابه تحریم های دولت آمریکا ضد ایران حذف نمود.
همان زمان محمدجواد آذری جهرمی ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم ـ اعلام نمود حذف برنامه های ایرانی از اپ استور را به صورت قانونی پیگیری می کند. همینطور امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- درباره اقدامات لازم برای حل این مشکل، به پتانسیل های قانونی موجود در عرصه بین المللی اشاره نمود. با این حال، در نهایت اعلام نشد که پیگیری قانونی در این حوزه انجام شده یا خیر، یا این که این پیگیری ها به چه نتیجه ای رسیده است.
خبر جدید از حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل
در ادامه مشکلات پلت فرم های ایرانی به علت تحریم ها، امروز خبر جدیدی از حذف دو اپلیکیشن ایرانی (آپارات از سرویسهای اشتراک گذاری ویدئو و دیگری از سامانه های نمایش درخواستی) از گوگل پلی منتشر گردید. روابط عمومی شرکت صباایده که این دو اپلیکیشن را راه اندازی کرده، به زومیت اطلاع داد که ۱۰ روز پیش ایمیلی در خصوص عدم امکان استفاده از گوگل پلی به علت بند ۱۶.۵ قوانین توسعه دهندگان دریافت نمودند. صباایده دراین باره اظهار داشت که این اپلیکیشن ها به علت تحریم، بعد از دریافت ایمیل رسمی از روی گوگل پلی حذف شدند و این مورد از راه مراجع حقوقی درحال پیگیری است.
باآنکه با آغاز ریاست جمهوری جو بایدن که بعد از ترامپ جایگاه ریاست جمهوری در امریکا را بر عهده گرفت، با عنایت به این که دونالد ترامپ و جو بایدن نه تنها از دو حزب متفاوت هستند، بلکه در خیلی از زمینه ها هم دیدگاه مختلفی دارند و از همان زمان احتمال بازگشت امریکا به برجام مطرح می شد، این امیدواری وجود داشت که شاید سرنوشت متفاوتی برای شرکتهای فناوری در ایران رقم بخورد، با این حال، آخرین رویداد حذف پلت فرم های ایرانی نشان داده است این مشکلات ناعادلانه تحریمی ضد شرکتهای ایرانی همچنان ادامه دارد.1400/06/19
13:35:44
5.0 / 5
612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403