دولت بخشنامه اجرائی تحویل مواد اولیه قیر به دستگاهها را تصویب کرد

دولت بخشنامه اجرائی تحویل مواد اولیه قیر به دستگاهها را تصویب کرد

دولت در امتداد کمک به اجرای طرح های عمرانی و به سبب حکم مندرج در بند (ز) تبصره (1) قانون بودجه سال 1400 کل کشور در خصوص اختصاص اعتبار برای تحویل مواد اولیه قیر به دستگاه های اجرائی، بخشنامه اجرائی مربوط به آنرا تصویب کرد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه بعدازظهر یکشنبه هیات وزیران که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، وزارت نفت به سبب بخشنامه اجرائی بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مکلف شد (از طریق شرکت های تابعه) مطابق اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، معادل ۱۵۰ هزار میلیاردریال نفت خام بصورت ماهانه (یک دوازدهم) در اختیار پالایشگاه ها قرار دهد تا متناسب با سهم مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، مواد اولیه قیر به دستگاه های اجرائی موضوع این بخشنامه تحویل داده شود.
سازمان برنامه و بودجه کشور نیز مکلف است همزمان با بیان به وزارت نفت، نسبت به ابلاغ و تخصیص اعتبار بصورت تملک دارایی های سرمایه ای از محل ردیف مندرج در قانون برنامه و بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، به وزارتخانه های راه و شهرسازی، کشور (سازمان ذی ربط)، بسیج وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور) و وزارت جهاد کشاورزی (سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور) و سازندگی سپاه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام نماید.
فروش و سایر راه های انتقال مواد اولیه قیر همچون معاوضه و تهاتر توسط دستگاه های اجرائی به هر شکل ممنوعست و مواد دریافتی فقط باید به مصرف موارد ذکر شده در بند (ز) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور برسد.
همچنین دستگاه های اجرائی موضوع این بخشنامه مکلف به ارائه گزارش هر سه ماه یکبار به کمیسیون های انرژی، برنامه و بودجه و محاسبات و عمران مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور هستند.
درخواست استرداد لایحه تأسیس نهاد مستقل تنظیم گر بخش برق از مجلس شورای اسلامی
هیات وزیران باتوجه به شروع کار دولت سیزدهم و ضرورت بازبینی در «لایحه تأسیس نهاد مستقل تنظیم گر بخش برق»، با پیشنهاد وزارت نیرو در خصوص درخواست استرداد لایحه مذکور از مجلس شورای اسلامی موافقت نمود.
تهاتر مطالبات و بدهی های دو شرکت خصوصی با دولت
هیات وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص تهاتر مطالبات دو شرکت «فارس گاز پاور پلنت» و «نیروگاه جنوب اصفهان» از شرکت دولتی مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با بدهی همان شرکتها به سازمان امور مالیاتی کشور جمعاً به مبلغ ۱۹ هزار و ۵۴۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۱۸۲ ریال موافقت نمود.
همچنین به سبب مصوبه فوق، مطالبات قطعی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی (تعاونی و خصوصی) که در اجرای این تصویب نامه، به شرکت دولتی منتقل شده است با بدهی دولت به شرکت های مذکور (اعم از شرکت اصلی و یا شرکت های دولتی تابع آنها) بابت مواردی مانند یارانه قیمت های تکلیفی (با تأیید سازمان حسابرسی) بوسیله صدور اسناد تسویه خزانه موضوع قوانین بودجه سنواتی قابل تسویه است.
تعیین اعضای منتخب هیات وزیران در شورای عالی کار
هیات وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در اجرای بند (ب) ماده (۱۶۷) قانون کار، آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت را بعنوان عضو شورای عالی کار تعیین کرد.
اصلاح مصوبه اختصاص اعتبار برای مدیریت خشکسالی و جبران کمبود منابع آب استان خوزستان
هیات وزیران بمنظور تامین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهوری درباب اصلاح مصوبه تخصیص اعتبار برای مدیریت خشکسالی و جبران کمبود منابع آب استان خوزستان را اصلاح کرد.
به سبب اصلاح بند (۳) مصوبه فوق، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است با رعایت ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور، نسبت به تخصیص صد درصدی طرح های مربوط به بخش آب استان خوزستان اقدام نماید.
موافقت دولت با اصلاح اساسنامه صندوق کارآفرینی امید
دولت بمنظور رفع ابهام ها و تامین نظر شورای نگهبان درباب اساسنامه صندوق کارآفرینی امید، با اصلاح این اساسنامه موافقت نمود.
بر این اساس، تجهیز منابع مالی (به غیر از سپرده­های مردمی) جهت کارهای اعتباری، اعطای انواع تسهیلات مالی بوسیله بانکهای عامل، مؤسسات اعتباری و صندوق های قرض الحسنه مجاز و ارائه خدمات الکترونیکی و نیز کمک مالی به اشخاص حقیقی و حقوقی با اولویت مناطق روستایی و محروم کشور، همچون موضوعات فعالیت و حدود عملیات صندوق مذکور است.
همچنین اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل باید از شرط وثاقت و امانت برخوردار باشند.
تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس
دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درباب برخی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خودرا برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.


منبع:

1400/06/28
20:28:25
5.0 / 5
885
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403