حدود 90 درصد کل بیتکوین های موجود تا حالا استخراج شده است!

حدود 90 درصد کل بیتکوین های موجود تا حالا استخراج شده است!

تجهیزات جانبی: انتظار می رود آخرین بیتکوین در سال 2140 استخراج شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از راشاتودی، تنها حدود ۱۰ درصد از کل ۲۱ میلیون بیتکوین قابل استخراج در جهان کماکان باقی مانده و حالا این سوال بیش از هر زمان دیگری ذهن فعالان بازار را مشغول کرده است که بعد از اختتام استخراج تمام بیتکوین های جهان، چه سرنوشتی در انتظار این رمزارز و سایر رمزارزها خواهد بود. برخلاف پول های فعلی که توسط بانکهای مرکزی چاپ می شوند، خالق بیت کوین- ساتوشی ناکاموتو- تصمیم گرفته است استخراج این رمزارز را به ۲۱ میلیون واحد محدود کند و تا حالا ۱۸.۷ میلیون واحد بیتکوین استخراج شده است.
باتوجه به افزایش ضریب استخراج بیتکوین همزمان با محدود شدن تعداد موجود، انتظار می رود آخرین بیتکوین جهان در سال ۲۱۴۰ استخراج شود اما هنوز مشخص نیست که تا آن سال بیتکوین کماکان قابل استفاده باشد یا خیر. مفسرین زیادی معتقدند اکوسیستم بیتکوین باید تغییر کند تا این ارز بتواند به حیات خود ادامه دهد. به عقیده گروهی از مفسرین، این امکان دور از ذهن نیست که استخراج کنندگان بزرگ بیتکوین با هم برای کسب سود بیشتر یک کارتل مخفی تشکیل دهند تا قیمت ها را تحت کنترل خود داشته باشند.
باتوجه به ارزش بالای بیتکوین و احتمال افزایش بیشتر آن، گروهی از فعالان بازار معتقدند که بیتکوین به تدریج به یک وسیله حفظ ارزش تبدیل خواهد شد و بیشتر تراکنش های آن در آینده در اختیار موسسات بزرگ خواهد بود. تغییر پروتکل استخراج بیتکوین به سبب نیاز به موافقت اکثریت و همین طور مخالفت احتمالی دارندگان با افزایش میزان بیتکوین های قابل استخراج، محقق نخواهد شد چونکه افزایش عرضه بیتکوین به ضرر دارندگان بزرگ خواهد بود.
کاهش تعداد بیت کوین های قابل استخراج افزایش قیمت بیتکوین در ماه های اخیر، سرمایه گذاران زیادی را به بازار جذب کرده اما نداشتن یک پشتوانه و یا تاییدیه رسمی توسط بانکهای مرکزی، کماکان بزرگ ترین ریسک قیمتی این رمزارز و سایر رمزارزها باقی مانده است.
منبع:

1400/07/18
23:28:46
5.0 / 5
800
تگهای خبر: سیستم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403