مدیركل راه و شهرسازی استان بوشهر:

تامین مالی راه آهن بوشهر - شیراز در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت

تامین مالی راه آهن بوشهر - شیراز در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت

ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر اظهار داشت: پروژه راه آهن یکی از مطالبات مردم این استان است که در ششمین سفر استانی دولت به بوشهر تامین اعتبار تکمیل آن در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرزاد رستمی روز دوشنبه به رسانه ها اعلام نمود: این پروژه در ۱۱ قطعه و به طول ۴۵۰ کیلومتر در دست ساخت است که برای تکمیل آن ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اکنون به سبب کمبود اعتبار روند اجرای آن با کُندی روبرو است.
وی بیان کرد: قطعه ۱۱ خط ریلی بوشهر - شیراز کار شده و در زمان حاضر قطعه ۱۰ آن در حد فاصل شهر اهرم به کلمه به طول ۲۵ کیلومتر فعال است.
رستمی عنوان کرد: در ششمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر که ۱۶ مهرماه جاری انجام شد، تامین منابع مالی مورد نیاز بقیه قطعه های این خط ریلی از منابع مختلف در دستور کار قرار گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر افزود: در همین ارتباط به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی بنا شد در صورت امکان ۲۰۰ میلیون دلار تهاتر نفتی برای ساخت بقیه قطعات در برنامه قرار گیرد.
وی افزود: در صورت تامین ۲۰۰ میلیون دلار منابع یاد شده، پنج هزار میلیارد تومان اعتبار تزریق می شود که در این صورت در سال ۱۴۰۱ جهشی در ساخت این خط راه آهن رخ خواهد داد.
رستمی با اشاره به این که ۲ قطعه از خط راه آهن بوشهر – شیراز در استان فارس و ۲ قطعه در استان بوشهر کار شده است، عنوان کرد: برای قطعه ای که هم اینک فعال است ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تا حالا ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی اشاره کرد: در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز امکان بهره برداری از این خط راه آهن تا پنج سال دیگر وجود دارد.
رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم بامداد روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شد و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفت.
در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶ وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رییس جمهوری را همراهی کردند.
بر طبق برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان های گناوه و دیلم سفر کردند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز پنجشنبه به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.
وزیران مورد اشاره که معین دولت بودند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت کردند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده های شهدا و ایثارگران داشتند.
همچنین محمد اسلامی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی، دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرائی رییس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رییس دفتر رییس جمهوری نیز در بازدیدها، دیدارها و جلسات سفر رییس جمهوری به استان بوشهر آیت الله رئیسی را همراهی کردند.
بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله شهید محلاتی، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید از موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست شورای اداری و نخبگان استان و نشست خبری برنامه های رییس جمهوری در مسافرت به بوشهر بود.
در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که موجب امیدواری مردم این استان شده است.


1400/07/26
23:29:04
5.0 / 5
699
تگهای خبر: بین المللی , شركت , صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403