مدیرعامل شركت ملی نفت ایران اعلام كرد:

نیاز به سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلاری برای تکمیل طرح های غرب کارون

نیاز به سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلاری برای تکمیل طرح های غرب کارون

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اعلان اینکه برای تکمیل طرح های غرب کارون سرمایه گذاری 11 میلیارد دلاری مورد نیاز است، بر لزوم تغییر فرمت کلی قراردادهای نفتی برای جلوگیری از طولانی شدن زمان قراردادها و افزایش راندمان تاکید نمود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، «محسن خجسته مهر» در نشست معارفه مدیرعامل جدید شرکت مهندسی و توسعه نفت که قبل از ظهر امروز (شنبه، یکم آبان ماه ۱۴۰۰) در این شرکت برگزار شد، بر لزوم اجرای سریع و مطابق برنامه طرح های میدان های نفتی مشترک غرب کارون اصرار کرد و اظهار داشت: در خیلی از موارد، تاخیرها و کاستی های انجام شده در حیطه توسعه این میادین به سبب نقص در قراردادهای منعقد شده میان شرکت متن و پیمانکاران بوده است.

وی ادامه داد: در برخی از موارد، از زمان اعلام مناقصه تا زمان اجرای یک طرح یا پروژه زمان زیادی می گذرد که این مساله خصوصاً در مورد قراردادهای ریالی مشکلاتی را به همراه دارد و موجب تداخل و کُندی در روند انجام کار می شود.

معاون وزیر نفت میادین مشترک نفتی غرب کارون را بعنوان اولویت دارترین پروژه مجموعه شرکت ملی نفت ایران اعلام نمود و از مدیرعامل جدید شرکت مهندسی و توسعه نفت خواست تا پروسه توسعه میدان مشترک آزادگان جنوبی تا یک سال دیگر تمام شود.

لزوم جبران عقب افتادگی در زمینه توسعه غرب کارون

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تشکر از اقدام هایی که قبل از این در زمینه توسعه میدان های غرب کارون انجام شده بود، اظهار داشت: در این بخش نتوانستیم مطابق برنامه پیش رویم و لازم است تا کاستی ها در این عرصه را جبران نماییم.

وی افزود: اگر بخواهیم پروسه توسعه فاز دوم میدان های آزادگان شمالی و یادآوران را به همراه توسعه میدان آزادگان جنوبی و یاران به سرانجام برسانیم به حدود ۱۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

خجسته مهر بر لزوم تامین پروژه ها در اجرای طرح های مذکور، با تاکید بر توان وساخت داخل نیز اصرار کرد و اظهار داشت: با توسعه میادین غرب کارون، تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت در این منطقه محقق می شود که این مساله خود بعنوان یکی از اولویت دارترین طرح های شرکت ملی نفت ایران مطرح است.

توسعه همه جانبه صنعت نفت با رعایت پیوست فرهنگی

معاون وزیر نفت بر لزوم توسعه همه جانبه طرح های شرکت مهندسی و توسعه نفت بعنوان بازوی اجرائی شرکت ملی نفت ایران در زمینه میادین غرب کارون اصرار کرد و اظهار داشت: این توسعه باید با تاکید بر پیوست فرهنگی و انجام مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت در زمینه میادین غرب کارون صورت گیرد.

خجسته مهر افزود: توسعه متوازن که از مصادیق یکپارچگی در طرح های شرکت ملی نفت ایران است باید رعایت شود و برای نیل به این مهم لازم است تا توسعه اجتماعی در مناطق مورد فعالیت شرکت ملی نفت ایران نیز همگام با اجرای فرآیندهای توسعه ای در دیگر بخش ها مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باتوجه به ماموریت های شرکت ملی نفت ایران در زمینه اقتصادی، وقتی از کلید واژه توسعه در سطح این شرکت استفاده می شود، باید به این مساله نیز توجه داشت که این پروسه در نهایت باید به توسعه اقتصادی بینجامد.

خجسته مهر اشاره کرد: در این پروسه لازم است تا مدیریت زمان و راندمان بعنوان دو رکن اساسی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت حوزه منابع انسانی در روند رشد و توسعه سازمان اضافه کرد: باید در این بین به ظرفیت های نیروهای جوان و استفاده از مغزافزارها در امتداد افزایش راندمان در سیستم نگاه ویژه ای داشت.

لزوم تقویت سیستم های مالی و بازرگانی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اهمیت مکانیسم حسابرسی در سطح شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه اظهار داشت: لازم است سیستم تجاری و حسابرسی قوی در بخش های مختلف این شرکت متمرکز شود.

وی ادامه داد: در حیطه کارهای شرکت مهندسی و توسعه نفت که بطور عمده با پیمانکاران در تعامل است، ضرورت دارد بخش تجاری و امور قراردادها تقویت شود تا از اتلاف سرمایه یا تاخیر در اجرای طرح های کلان ملی جلوگیری شود.

اختیارات سلب شده را به شرکتها برمی گردانیم

معاون وزیر نفت با تاکید بر این که یکی از عواملی که قبل از این موجب تاخیر در اجرای طرح های صنعت نفت شده است، مربوط به محدودسازی شرکت های تابعه بوده است، اضافه کرد: در این راستا مقرر شده است تا همه اختیارات مربوط به شرکت های تابعه را که می تواند در انجام بهتر و سریع تر پروسه طرح های صنعت نفت دخیل باشد، به این شرکتها بازگردانیم.

خجسته مهر اضافه کرد: وظیفه شرکت ملی نفت ایران، سیاستگذاری، کنترل و تصویب قوانین برای انجام سریع تر امور توسعه ای در سطح صنعت نفت می باشد و اجرای منظم و دقیق طرح ها، انتظاری است که از همه شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران می رود.

تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف در دوران جدید مدیریتی «متن»

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباب رویکرد جدید مدیریتی در سطح شرکت ملی نفت ایران نیز اظهار داشت: بر این باوریم که برای اجرای بهتر امور باید ضمن تکیه بر کارهایی که قبل از این انجام شده است، نسبت به تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف در دوره های پیشین مدیریتی اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

خجسته مهر با اعلان اینکه تمایلی به خاطره گویی و انتقاد از گذشته ندارد، اظهار داشت: لازم است تا در اجرای طرح های تعریف شده و ماموریت های ملی، چشم اندازی مطابق واقعیت های موجود طراحی و در بستر زمانی مورد انتظار محقق شود.

وی از نگرانی برای انجام درست وظایف بعنوان "نگرانی مقدس" یاد کرد و اظهار داشت: همه مدیران و کارکنان شرکت ملی نفت ایران باید همیشه نسبت به انجام درست وظایف و مسئولیت های خود نهایت دقت را داشته باشند و وظایف محوله را در قالب ماموریت های ذاتی و به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند.

«متن»، آمادگی انجام همه ماموریت های محوله را دارد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز در این مراسم ضمن تقدیر از اعتمادی که به وی شده است، اظهار داشت: در طول فعالیت خود در زمینه شرکت متن به این نتیجه رسیده ام که این شرکت از نظر تخصص نیروی انسانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و به همین دلیل با اطمینان می گویم که شرکت متن قادر می باشد تا همه ماموریت های محوله از طرف شرکت ملی نفت ایران را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

ابوذر شریفی با اعلان اینکه ماموریت اصلی شرکت مهندسی و توسعه نفت در زمینه توسعه میادین مشترک نفتی در زمینه غرب کارون تعریف شده است، اظهار داشت: برای اجرای این ماموریت برنامه هایی در دست انجام است که تلاش می نماییم با تمرکز بر آنها بتوانیم بحث افزایش تولید نفت را تا آخر سال آینده قطعی نماییم.

وی همین طور از وجود تنوع در پروسه قراردادهای شرکت مهندسی و توسعه نفت نیز آگاهی داد و اظهار داشت: تنها در زمینه طرح بزرگ خط لوله گوره – جاسک بیش از ۱۵ قرارداد EPC وجود دارد که مورد تجمیع قرار گرفته است.

شریفی اشاره کرد: در بخش ساختار سازمانی در جهت محوریت های محوله لازم است تا بازبینی صورت بگیرد تا تحقق کامل برنامه ها مطابق تقویم زمانی تضمین شود.

1400/08/01
22:08:02
5.0 / 5
581
تگهای خبر: سیستم , شركت , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403