انتقال مالکیت گوشیهای دست دوم الزامی است

انتقال مالکیت گوشیهای دست دوم الزامی است

تجهیزات جانبی: دارندگان گوشی تلفن همراه جهت استفاده از گوشیهای دست دوم که از ابتدا توسط شخص دیگری رجیستر شده، حتما باید فرآیند انتقال مالکیت را انجام دهند تا بتوانند از سیمکارت خود روی آن دستگاه استفاده کنند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، با اجرای رجیستری یا طرح ثبت شماره گوشیهای همراه، گوشیهایی که از مبادی غیررسمی وارد شوند، در شبکه موبایلی ثبت نخواهد شد و دارندگان آنها نمی توانند از سیمکارت های داخلی روی این دستگاهها استفاده کنند.
با این وجود، کاربران باید به این نکته توجه نمایند که بعد از فعالسازی، تلفن همراه فقط روی سیمکارت فعال شده قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتی که دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیمکارت دیگری استفاده نماید باید بوسیله «انتقال مالکیت»، پروسه انتقال مالکیت را طی کند؛ در غیر اینصورت تلفن همراه روی سیمکارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.
شیوه انتقال مالکیت تلفن همراه
برای انجام پروسه انتقال مالکیت، کاربران می توانند کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری کرده و عدد ۳ که گزینه انتقال مالکیت است را شماره گیری کنند. بعد از آن، باید ارسال رمز همتا (مربوط به سیم کارت)، انتخاب شناسه IMEI دستگاه موردنظر و ارسال عدد مربوط به آن و سپس شماره سیمکارت فردی که قصد انتقال مالکیت تلفن همراه به وی وجود دارد، وارد شود.
در نهایت باید تأیید اطلاعات واردشده و دریافت پیام و اطمینان از موفقیت آمیز بودن پروسه طی شود. بدین سبب پروسه انتقال مالکیت باید در زمان تغییر شماره سیم کارتی که قصد استفاده از آن در دستگاه وجود دارد، حتما صورت بگیرد؛ در غیر اینصورت دستگاه رجیسترشده روی سیمکارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.
منبع:

1400/08/03
09:00:32
5.0 / 5
775
تگهای خبر: تلفن همراه , گوشی , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403