در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛

روحانی: شركت های سرمایه گذاری استانی به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

روحانی: شركت های سرمایه گذاری استانی به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند

به گزارش تجهیزات جانبی روحانی تصریح كرد: شركت های سرمایه گذاری استانی باید با شفافیت كامل مدیریت رقابتی لازم را بدست آورند و به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، یکصد وچهلمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.
در این جلسه گزارشی از فرآیند آزاد سازی سهام عدالت و حق تصمیم گیری دارندگان این نوع سهام در زمینه چگونگی استفاده از سهام خود در شکل مدیریت یا فروش از راه بانک ها عرضه شد.
رییس جمهوری بر ضرورت توجه به حقوق دارندگان سهام عدالت و برخورداری آنان از حق مدیریت در فروش، تبدیل دارایی و نگهداری آن تصریح کرد و اظهار داشت که باید با اطلاع رسانی کامل و آشنا کردن صاحبان سهام عدالت با حقوقشان، امکان تصمیم گیری آگاهانه آنان دراین زمینه فراهم گردد.
در این جلسه همینطور در مورد نحوه تشکیل و فعالیت شرکت های سرمایه گذاری استانی و ادامه فعالیت آنان گزارشی عرضه شد.
روحانی تصریح کرد: شرکتهای سرمایه گذاری استانی باید با شفافیت کامل مدیریت رقابتی لازم را بدست آورند و به صورت منظم به دارندگان سهام گزارش دهند.
درادامه این جلسه «فرهاد دژپسند» وزیر امور اقتصادی ودارایی از برنامه واگذاری شرکت های دولتی و زیرمجوعه بانکهای دولتی در بازار بورس گزارش داد.
رییس جمهوری هم خواهان سهولت بیشتر در امر واگذاری سهام و تداوم برنامه های خصوصی سازی در جهت کاهش حضور دولت و مردمی کردن اقتصاد شد.
در این جلسه پیشنهاد و طرحهای عرضه شده از جانب اقتصاد دانان و مراکز تحقیقاتی کشور درباره مدیریت عرضه و تقاضا در بورس مطرح و بررسی گردید.
روحانی در این حوزه تصریح کرد عرضه منظم و موزون سهام دولت به شکلهای متنوع به صورت صندوق های قابل معامله (ETF) و چه به صورت مستقیم در اشکال بلوکی و خرد باید ادامه یابد و همه روش های لازم برای تسریع وتسهیل ورود شرکت ها به بورس مورد استفاده قرار گیرد و دراین زمینه به صورت خاص از مشوق های مالیاتی هم استفاده گردد. براین اساس همینطور قرار شد صندوق های پروژه برای تأمین مالی طرح های بزرگ از راه بازار سرمایه مورد حمایت قرار گیرند.
رییس جمهوری سفارش کرد با اجرای کامل قانون در زمینه تأمین مالی صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری از محل منابع داخلی شامل سود حاصل از دارایی ها و فروش دارایی های خود در امر پذیرش شرکت ها در بورس برای افزایش عمق بازار سرمایه تلاش شود.
همچنین تسهیل افزایش سرمایه شرکت ها از محل صرف سهام از دیگر موارد مورد تاکید جلسه ستادهماهنگی اقتصادی دولت بود.
روحانی در این جلسه از وزارت اموراقتصادی و دارایی خواست با کمک صداوسیما و رسانه های عمومی وبویژه فضای مجازی در زمینه حضور هوشمند در بازار سرمایه، آموزش عمومی دهد و درباره آن فرهنگ سازی کند.
در ادامه این جلسه مبحث تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها با عنایت به تبعات اقتصادی کرونا و نوسان قیمت در بازارهای جهانی مطرح و بررسی گردید.
رییس جمهوری دراین بخش هم پشتیبانی از تولید داخلی وایجاد جهش در تولید و صادرات را ضروری خواند و از وزارت نفت خواست با عنایت به شرایط ویژه کنونی در این بازه زمانی تصمیم های مناسبی بگیرد.


1399/03/13
13:41:31
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: آموزش , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403