شروع سراسر سبز بورس در ساعتهای اولیه معاملات امروز

شروع سراسر سبز بورس در ساعتهای اولیه معاملات امروز

با گذشت بیشتر از یک ساعت از آغاز معاملات بورس در معاملات امروز (تا ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه) رنگ سبز همه بازار سهام را فرا گرفته و زمینه رشد قیمت در بیشتر نمادهای بزرگ و کوچک فراهم گشته است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، معاملات بورس از هفته گذشته و تحت تأثیر حمایت دولت از این بازار وارد فاز صعودی شد و زمینه خوشبینی سهامداران برای سرمایه گذاری در بورس تحت تأثیر سبزپوشی اغلب نمادهای حاضر در این بازار فراهم گشته است.
جلسه روز دوشنبه گذشته (۱۰ آبان) وزیر امور اقتصادی و دارایی با مدیران هلدینگ ها و حقوقی های بزرگ و هم صحبت های اخیر رئیس جمهوری سبب افزایش خرید در بعضی از نمادهای بزرگ و کاهش عرضه سنگین در بازار شد که این مورد نشان دهنده روی خوش بازار به صحبت های اخیر مسئولان دولتی در جهت پشتیبانی از این بازار است.
در ادامه با رشد قیمت سهام و افزایش تقاضا در معاملات هفته گذشته بورس، برخی چنین تصور کردند که آغازی همراه با اصلاح در معاملات هفته جاری بازار را شاهد خواهیم بود، این در شرایطی است که معاملات بازار در اولین روز هفته جاری با رشد قیمت و افزایش تقاضا شروع به کار کرده است و شاخص بورس تا این لحظه (ساعت ۱۰ و ۴۹ دقیقه) با ۳۰ هزار و ۹۴۷ واحد رشد به کانال یک میلیون و ۴۲۹ هزار واحد ورود کرده است.
تاکنون نمادهای فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل)، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)، نفت و گاز پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و پتروشیمی پردیس (شپدیس) بیشترین تأثیر مثبت را در سبزپوشی شاخص بورس در معاملات امروز داشتند.

با گذشت بیشتر از یک ساعت از آغاز معاملات بورس، بازار سهام سراسر سبزپوش شده و زمینه رشد قیمت در بیشتر نمادهای بزرگ و کوچک فراهم گشته است.
سهامدارانی که در اولین روزهای معاملاتی هفته گذشته به دنبال فروش سهام و خروج هر چه زودتر خود از این بازار بودند، حال بعنوان خریدار در این بازار ظاهر شده اند و سرمایه گذاری باردیگر در این بازار را پیگیری می کنند.
به گفته اغلب کارشناسان، بهتر است سهامداران با ایجاد چنین روندی در بازار از تصمیمات هیجانی برای خرید اجتناب کنند و بدون در نظر گرفتن صف های خرید و فروش و با عنایت به تحلیل های موجود درمورد سهام شرکت ها مبادرت به خرید و سرمایه گذاری در این بازار کنند.
منبع:

1400/08/15
11:41:49
5.0 / 5
525
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403