همکاری ایران و فرانسه در زمینه تعاونی و شستا بررسی گردید

همکاری ایران و فرانسه در زمینه تعاونی و شستا بررسی گردید

تجهیزات جانبی: مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با هیات وزارت کشاورزی فرانسه؛ زمینه همکاریهای مشترک در زمینه تعاونی ها و کارهای شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) را بررسی کردند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین معاونت امور تعاون و شورای عالی تعاون فرانسه در سال ۹۵، اظهار داشت: بعد از کاهش شیوع ویروس کرونا در جهان؛ برای اجرای تفاهم نامه و توسعه روابط بین تعاون گران دو کشور آمادگی کامل داریم.
«سید معین هاشمی» با تاکید بر ظرفیت های بخش تعاون در ایران اضافه کرد: با برگزاری وبینار های تخصصی؛ انتقال تجارب موفق و برگزاری رویداد ها و نمایشگاه و همین طور پذیرش سرمایه گذاری با اولویت صنعت گلخانه ای می توان در راه توسعه تعاونی ها حرکت کرد.
دعوت رسمی از سفیر فرانسه برای بازدید از مجموعه های شستا
مشاور مدیرکل امور بین الملل نیز در این جلسه با تاکید بر ظرفیت های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، اشاره کرد: بصورت رسمی از سفیر و فعالان اقتصادی و تعاونگران کشور فرانسه برای بازدید حضوری و میدانی از هلدینگ های زیر مجموعه شرکت شستا و شرکت های تعاونی ایران دعوت می نماییم.
«هادی مهدوی» اظهار داشت: شستا بزرگترین مجموعه اقتصادی کشور است و این هلدینگ متعلق به سازمان تامین اجتماعی است که ۵۰ درصد جمعیت مردم ایران عضو آن هستند همین طور دارای هشت هلدینگ سرمایه گذاری تولیدی، صنعتی و اقتصادیست.
معاون برنامه ریزی و توسعه شستا نیز در این جلسه اظهارداشت: بزرگ ترین تولیدات کشاورزی خصوصاً تولید شیرخام کشور ایران در این هلدینگ قرار دارد.
جلال بهارستان اظهار داشت: حجم پروژه های فعال شستا هم اکنون دو میلیارد دلار است کهیک میلیارد و ۲۰۰ میلیارد دلار در بخش نفت؛ گاز و پتروشیمی؛ ۲۰۰میلیون دلار در بخش کشاورزی و دامپروری و ۶۰۰ میلیون دلار در بخش دارویی؛ سیمان و معدن درحال سرمایه گذاری است.
وی اضافه کرد: شستا در بورس تهران ثبت شده و ۱۲ درصد بازار سرمایه را تشکیل می دهد.
بهارستان با اشاره به ظرفیت های شستا، آنرا بزرگترین مجموعه اقتصادی کشور دانست و اضافه کرد: در بخش سرمایه گذاری مشترک و انتقال تکنولوژی با شرکت فرانسه، آماده ایجاد و توسعه روابط اقتصادی و تجاری هستیم.
عزم جدی فرانسه برای افزایش همکاری اقتصادی با ایران
رئیس هیات وزارت کشاورزی فرانسه نیز در این جلسه با اشاره به عزم جدی در افزایش همکاریهای اقتصادی بین ایران و فرانسه اظهار داشت: با توجه محدودیت ها و چالش های به وجوده آمده در سالهای اخیر؛ ما به دنبال راهکار هایی هستیم تا همکاری فرانسه و ایران را در روابط تجاری و اقتصادی گسترش دهیم.
«گروتن» اشاره کرد: باتوجه به گسترش پاندمی کرونا؛ تعاونی های فرانسه در سه ویینار تخصصی انتقال تجارب موفق تعاونی در دنیا حضور پررنگ داشتند و با کاهش این بیماری می توانیم با معرفی و بستر سازی روابط بین تعاونگران دو کشور را ارتقاء دهیم.
وی با اشاره به شهرت و توان بالای تولید دام و شیر در کشور فرانسه اظهار داشت: ما در حوزه های سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی؛ صادرات دام و اصلاح ژنتیک در زمینه کشاورزی آماده همکاری با ایران هستیم.

منبع:

1400/09/05
13:25:55
5.0 / 5
757
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403