وزیر ارتباطات خطاب به بسیجیان:

برای حل مشکل ارتباطات روستاها وارد میدان شوید

برای حل مشکل ارتباطات روستاها وارد میدان شوید

تجهیزات جانبی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که حل خیلی از مشکلات کشور روحیه بسیجی می خواهد، تاکید کرد که دانشمندان و متخصصان بسیجی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حل مشکلات ارتباطی کشور بخصوص برقراری ارتباطات در روستاهای بالای 20 خانوار باقی مانده در کشور وارد میدان شوند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور، به مناسبت هفته بسیج با تعدادی از فرماندهان و اعضای مرکز بسیج وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکتها و سازمان های تابعه دیدار نمود. او ضمن تبریک هفته بسیج و گرامی داشت یاد و خاطره مجاهدت ها و ایثارگری های بسیجیان در دوران دفاع مقدس و در طول سالهای فعالیت از زمان تشکیل آن به فرمان بنیان گذار انقلاب تا به امروز اظهار داشت: بسیجیان تا حالا ثابت کرده اند که می توانند گره گشای خیلی از مشکلات کشور باشند که نمونه های آنرا در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و این اواخر در مبارزه با ویروس کرونا شاهد بودیم.
ایشان سپس با اشاره به ضرورت تمرکز بر حل مشکلات اقتصادی اظهار داشت: در وضعیت فعلی نیز بسیج و بسیجیان می توانند گره گشای مشکلات اقتصادی کشور باشند و در مجموع کلید حل خیلی از مشکلات کشور داشتن روحیه بسیجی است.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه روحیه بسیجی سه خاصیت شاخص دارد اظهار داشت: اولین خاصیت روحیه بسیجی، کار و تلاش مجاهدانه شبانه روزی است. هر جا کار و مأموریتی باشد باید بسیجیان حضور فعال و پررنگ پیدا کنند و با روحیه بسیجی آنرا بصورت شبانه روزی و در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانند.
زارع پور با تاکید بر این که کار عالمانه و متخصصانه و با برنامه ریزی خاصیت دوم روحیه بسیجی است اظهار داشت: بسیجیان اگر در عرصه ای حضور پیدا می کنند باید عالمانه، متخصصانه و با برنامه ریزی مدبرانه باشد. بسیجی باید در کارش الگو باشد و وظیفه اداری و تخصصی خودرا به بهترین شکل ممکن انجام دهد. خلوص نیت و کار برای رضای خدا هم سومین خاصیت شاخص روحیه بسیجی است.
وی با اعلان اینکه این سه خاصیت باید در بسیجیان متبلور شود چونکه این روحیه بسیجی می تواند کلید حل مشکلات کشور باشد اظهار داشت: ماموریت اصلی مرکز بسیج وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم باید ترویج این روحیه در بدنه وزارت ارتباطات باشد و آنرا تبدیل به فرهنگ در وزارتخانه کند که اگر این فرهنگ جا بیفتد خودبه خود همه مشکلات مردم در وزارت ارتباطات حل می شود. مردم به دنبال حل مشکلات هستند و اگر ببینند خادمانشان به دنبال حل مشکلاتشان هستند اعتمادشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر می شود.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به ضرورت تجلی روحیه بسیجی برای مساعدت با توسعه ارتباطات در اقصی نقاط کشور اظهار داشت: ما امروز در این نشست از شما تقاضا داریم که برای حل مشکلات ارتباطی در نقاط دور افتاده و به ویژه حل مشکلات ارتباطات در روستاهای کشور وارد میدان شوید.
طبق اعلام وزارت ارتباطات، وی ادامه داد: از مجموع حدود ۴۰ هزار روستای بالای بیست خانوار کشور، بیش از ۵ هزار روستا فاقد هر نوع ارتباطی هستند که مشکلات بسیار زیادی را برای هموطنان عزیز، بخصوص در وضعیت شیوع ویروس کرونا که استفاده از زمینه های ارتباطی به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل گشته، به وجود آورده است. بسیج می تواند ضمن کمک جدی و تخصصی در توسعه دسترسی ارتباطات روستایی، در پایش کیفیت ارتباطات در همه روستاها و کوشش برای برقراری ارتباطات در روستاهای فاقد ارتباط کمک نماید.
زارع پور اضافه کرد: هر بسیجی با روحیه جهادی می تواند مأمور برقراری ارتباط در چند روستای بالای ۲۰ خانوار باشد و تا به نتیجه رسیدن کار در کوتاه ترین زمان ممکن، از کار و تلاش دست برندارد. این اقدامات است که می تواند ما را در میان مردم بعنوان بسیجی معرفی نماید. بدین سبب پیشنهاد می کنم با مجری ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات کارگروهی را تشکیل دهید تا در سراسر کشور توسعه ارتباطات تحت پوشش بسیج قرار گیرد و چند هزار نیروی بسیج وزارت ارتباطات تبدیل به چند هزار نیروی مجری ارتباطات روستایی شوند.
وزیر ارتباطات همین طور ضمن استقبال از پیشنهاد یکی از اعضای جلسه برای تشکیل هیاتهای اندیشه ورز برای مشارکت بسیجیان در اجرای شبکه ملی اطلاعات اضافه کرد: بسیج می تواند با تشکیل هیات های اندیشه ورز در موضوعات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات، مجری شبکه ملی اطلاعات را یاری رساند. امیدوار هستم روزی را شاهد باشیم که بتوانیم در عرصه عمومی عنوان نماییم که یکی از بازوهای حل مشکل در وزارت ارتباطات، بسیج است.
منبع:

1400/09/09
11:33:01
5.0 / 5
944
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403