صرف 4 درصد برق برای رمزارزها 3۰هزار میلیارد درآمد بوجود می آورد

صرف 4 درصد برق برای رمزارزها 3۰هزار میلیارد درآمد بوجود می آورد

عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ابزارهای جدیدی مانند ارزهای دیجیتالی در توسعه صادرات غیرنفتی بخصوص برای مقابله با محدودیت های ناشی از تحریم تاکید کرد.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفتگو با ایسنا، با بیان اعتقاد به این که ارزهای دیجیتالی باید در بانک مرکزی به رسمیت شناخته شوند، اظهار نمود: امکان دارد سیاست گذار به علت عدم شناخت کافی و یا تعجیل در این عرصه به شیوه نادرستی تصمیم گیری کند و این در شرایطی است که با عنایت به پتانسیل و ظرفیت بالای این صنعت در ارزآوری و صادرات غیر نفتی، ما باید در شناساندن بسترهای این صنعت تلاش نماییم.
رئیس هیات مدیره خانه بلاک چین ایران افزود: باید قوانینی وضع شده و بستری فراهم گردد تا بانکها و صرافی ها طبق قواعد ارزی، ارزهای دیجیتالی را خرید و فروش کنند و به صرافی ها مجوز داده شود که ارز دیجیتال را در تابلوی خود هم نشان دهند و برای پلت فرم های تبادلی هم قانونی وضع کنند که مردم با خیال راحت تری بتوانند معامله کنند. مالیات، صادرات و واردات در حوزه ارزهای دیجیتالی هم یکی از مسائل مهم می باشد که باید به آن توجه گردد.
او همینطور ضمن اشاره به این که حوزه ارزهای دیجیتالی ابهامات زیادی برای افراد جامعه، حتی متخصصان این حوزه دارد اظهار داشت: بلاک چین باید فراملی و بی طرف باشد، یعنی هیچ دولت و بانکی نتواند روی آن نظارت داشته باشد. همینطور برای همه مردم دنیا این شرایط یکسان باشد. ممنوعیت هایی که هم اکنون در این عرصه وجود دارد یا به علت عدم شناخت و آگاهی است یا این که برخی می خواهند این حوزه را انحصارا در اختیار خود داشته باشند و این در شرایطی است که با برطرف شدن موانع موجود در این حوزه فرصت خوبی را در اختیار خواهیم داشت.
او ضمن اشاره به این که برای برخی از پدیده های نوظهور مانند بلاک چین، هنوز رگولاتوری و قوانین و مقررات در ارتباط با آن در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: کشور ما از نظر تولید، صادرات و استفاده از شبکه بانکی بین المللی مشکلاتی دارد که یکی از طریق های اساسی حل این مشکلات همین ارزهای دیجیتالی هستند و متأسفم نماینده ای در مجلس اعلام می کند که قوانین ارزهای دیجیتالی زمانی وضع می شود که روابط با بانکهای جهان عادی شود، این درصورتی است که بلاک چین آمده تا بنگاه داری بانکها را تعطیل کند.
پاک باخته گان زنجانی در عین حال با تکیه بر این که باید فعالان قانونی رمزارز در کشور شناسایی شوند و خشک و تَر نباید با هم بسوزند، اظهار نمود: در همه حوزه ها و صنایع مختلف شاهد فعالیت عده ای هستیم که به صورت غیرقانونی فعالیت می نمایند و این امری طبیعی است و دلیل بر این نمی گردد که تمام فعالان آنرا به چالش بکشند و کل صنعت مورد نظر را زیر سوال ببرند، چون اگر این گونه باشد تمامی حوزه ها و صنایع باید تعطیل شوند چون در همه حوزه ها ما شاهد فعالیت عده ای به صورت غیرقانونی و غیر مجاز هستیم.
وی افزود: در حوزه رمزارز هم این گونه است و البته باید هر چه سریع تر راهکارهای قانونی اندیشید و در ارتباط با بحث مصرف برق و فواید استفاده مفید و کامل از آن تاکید می کنم که اگر چهار درصد از برق کشور که حدود ۳۴۰۰ مگاوات می شود در اختیار کمیسیون رمزارز قرار بگیرد، تعهد می دهم که این کمیسیون می تواند سالیانه ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت ایجاد نماید.
منبع:

1400/09/14
12:25:17
5.0 / 5
552
تگهای خبر: ابزار , بین المللی , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403