ضریب نفوذ تلفن همراه به ۱۶۱ درصد رسید

ضریب نفوذ تلفن همراه به ۱۶۱ درصد رسید

تجهیزات جانبی: خطوط فعال تلفن همراه تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، به بیشتر از ۱۳۵ میلیون عدد رسیده که ضریب نفوذ را به ۱۶۱.۶۷ درصد می رساند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، خصوصیت هایی همچون تعداد خطوط واگذارشده، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش جاده ای، درصد پوشش جمعیتی، شهر و روستاهای زیر پوشش و درصد مکالمات موفق در هر یک از اپراتورها متفاوت می باشد که می تواند آنها را از هم متمایز کند.
مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، خطوط واگذارشده دائمی ۲۹ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۲۲۷ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۷۸ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۵۰۸ عدد است که مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۲۰۸ میلیون و ۳۲ هزار و ۷۳۵ می رساند.
از میان خطوط واگذارشده، ۲۶ میلیون و ۵۰ هزار و ۹۰۲ خط دائمی فعال و ۱۰۹ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۵۲۲ خط اعتباری فعال وجود دارد که مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۳۵ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۴۲۴ عدد می رساند. همینطور ضریب نفوذ تلفن همراه تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، ۱۶۱.۶۷ درصد است.


در اپراتور همراه اول، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ به ۲۱ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۸۹ رسیده که از این میان تعداد ۲۰ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۶۶۹ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری هم به ۸۳ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۵۹۷ عدد رسیده که از این میان ۵۲ میلیون و ۹۳ هزار و ۱۴۷ خط فعال است.
طبق این آمار، ۹۶.۵ درصد زیر پوشش ۲G و ۸۵ درصد زیر پوشش ۳G و ۸۱ درصد زیر پوشش ۴G قرار دارند. همینطور تعداد شهرهای زیر پوشش تا آخر سه ماهه سوم به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای زیر پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.


در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ به هفت میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۴۴ رسیده که از این میان تعداد پنج میلیون و ۸۲ هزار و ۲۴ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری هم به ۸۷ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۰۰ عدد رسیده که از این میان ۵۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۲۷۹ خط فعال است.
طبق این آمار، ۸۷.۲۱ درصد زیر پوشش ۲G و ۸۳.۶ درصد زیر پوشش ۳G و ۶۱ درصد زیر پوشش ۴G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسیده است.


در اپراتور رایتل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ به ۳۹۷ هزار و ۴۹۴ رسیده که از این میان تعداد ۲۶۷ هزار و ۲۰۹ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری هم به هشت میلیون و۲۸۳ هزار و ۳۱۱ عدد رسیده که از این میان چهار میلیون و ۸۰۲ هزار و ۹۶ خط فعال است.
طبق این آمار، ۵۷ درصد زیر پوشش ۳G و ۲۹ درصد زیر پوشش ۴G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۲۷ هزار و ۵۶۳ کیلومتر رسیده است.


منبع:

1400/11/02
23:35:36
5.0 / 5
786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403