رشد ۷ و شش دهم درصدی تولید لوازم خانگی بزرگ تا آخر بهمن ماه ۱۴۰۰

رشد ۷ و شش دهم درصدی تولید لوازم خانگی بزرگ تا آخر بهمن ماه ۱۴۰۰

به گزارش تجهیزات جانبی تولید لوازم خانگی بزرگ از آغاز سال ۱۴۰۰ تا آخر بهمن ماه با رشد ۷.۶ درصدی در هم سنجی با سال ۹۹ به چهار میلیون و ۵۸۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه رسید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا مطابق آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ۱۱ ماهه سال ۹۹ تعداد پنج میلیون و ۱۹۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه لوازم خانگی بزرگ شامل تلویزیون، یخچال و فریزر، ماشین لباس شویی و کولر آبی در کشور ساخته شده بود.
برپایه این آمارها در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۰ تولید تلویزیون با رشد ۱.۹ درصدی به یک میلیون و ۱۶۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید.
این در حالی است که تولید تلویزیون تا آخر دیماه با افت همراه بود که کارشناسان دلیل اصلی آنرا بحران جهانی میکروچیپ ها و محدودیت های موجود بر سر راه این قطعه عنوان می کردند.
به گفته «محمدرضا شهیدی» دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور، علیرغم مشکلات به وجود آمده بخصوص در تأمین میکروچیپ ها که در ماه های گذشته به یک معضل جهانی تبدیل گشته بود، تأمین قطعات هرچند به سختی انجام شده و تولید تلویزیون با پشت سرگذاشتن عقب ماندگی ماه های گذشته، با رشد همراه خواهد شد.
برپایه این گزارش، تا آخر بهمن ماه سال گذشته ۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه یخچال و فریزر توسط کارخانجات داخلی تولید شد که حاکی از رشد ۷.۳ درصدی است.
تولید ماشین لباس شویی هم با ثبت رشد ۲۱.۴ درصدی به یک میلیون و ۳۲۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه رسید.
با این حال، تولید کولر آبی در این زمان با کاهش همراه بود، به صورتی که با ثبت افت ناچیز یک دهم درصدی در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۹ به یک میلیون و ۵۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه رسید.


منبع:

1401/01/15
10:22:08
5.0 / 5
408
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403