اختصاصی تجهیزات جانبی؛

روند بلندمدت معاملات بورس همچنان صعودی خواهد بود

روند بلندمدت معاملات بورس همچنان صعودی خواهد بود

به گزارش تجهیزات جانبی یك كارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: حمایت مقامات اصلی كشور از این بازار نشان دهنده این است كه به صورتی درگیر این بازار شده اند و حواسشان به بهبود معاملات این بازار و سرمایه های مردم خواهد بود.


«مهدی آزادواری» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تقویت و توسعه بازار سهام را به نفع اقتصاد کشور دانست و اضافه کرد: شتاب در افت شاخص بورس در وضعیت کنونی و ایجاد نگرانی در جامعه در زمینه ریزش بازار و اصلاح شدید بازار ناشی از ورود حجم زیادی از سهامداران حقیقی و جدیدالورود به این بازار است که به سبب بعضی از رفتارهای هیجانی مبادرت به خرید و فروش در بورس می کنند.
وی با اعلان اینکه افرایش حجم خرید و فروش در بورس منجر به عدم تعادل در معاملات این بازار خواهد شد، اضافه کرد: سهامداران حقیقی به محض ایجاد کوچکترین اصلاحی، تصمیم به خرید و فروش های هیجانی در بازار می گیرند که این مساله واکنش خوبی را در بازار ایجاد نمی کند.
سرمایه گذاری سهامداران جدیدالورود در صندوق سرمایه گذاری
آزادواری گفت: سهامداران حقیقی و جدیدالورود بهتر است بمنظور سرمایه گذاری در این بازار به سمت صندوق های سرمایه گذاری هدایت شوند و منابع و نقدینگی خودرا به این سمت سوق دهند.
این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: مدیران با تجربه ای مدیریت این صندوق ها را بر عهده دارند و نسبت به اینکه چه زمانی مبادرت به ورود و خروج سرمایه مردم کنند آگاهی دارند.
وی اشاره کرد: حالا به تناسب ورود نقدینگی و حجم گسترده سهامداران جدیدالورود با صف های فروش طولانی همراه می شویم که بازار را به شدت با تصمیمات هیجانی خود تحت شعاع قرار می دهند.
آزادواری اظهار داشت: افزایش سهامداران حقیقی و نگرانی های موجود از سمت این افراد که موجب افزایش فرکانس منفی بازار توسط این افراد می شود بر شدت افت این روزهای بازار موثر بوده است.
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: افراد با سابقه اتفاقاتی که بتازگی در بازار رخ داده است را طبیعت بازار می دانند و به هیچ عنوان دست به فروش های هیجانی در بازار نمی زنند.
وی اشاره کرد: سرمایه گذاری در بازار سرمایه به سبب شفافیتی که در کشور دارد و همین طور نظارت نهادهای مختلف بر روند معاملات این بازار، بسیار بهتر از سرمایه گذاری در بازارهای موازی است که بدون دلیل، منطق و شفافیت گاهی اوقات رشد می کنند.
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که سازمان متولی، فرهنگ سازی بیشتری را نسبت به سرمایه گذاری در این بازار انجام دهد، منابع نقدینگی که موجب عدم تعادل در عرضه و تقاضای بازار می شود را کنترل کنند و ورود سهامداران حقیقی را به سمت صندوق ها سوق دهد.
سهامداران نگران نوسان های لحظه ای در بازار نباشند
آزادواری با اعلان اینکه سهامداران حقیقی بهتر است نگران نوسان های لحظه ای در بازار نباشند و بر طبق صف های فروشی که در بعضی از سهام ایجاد می شود تصمیم گیری نگنند، اظهار داشت: همه سهم ها با تحلیل هایی همراه هستند، بنا بر این سرمایه گذاران باید با در نظر گرفتن تحلیل های موجود و نگاه میان مدت تصمیم به سرمایه گذاری در این سهم ها بگیرند برای اینکه از این طریق قادر به کسب بازدهی چشم گیر از بیشتر سهام شرکت های بورسی هستند.
به گفته این کارشناس اقتصادی، پراکندگی و تصمیمات هیجانی برای ورود نقدینگی در بازارهای مختلف موجب کاهش کسب بازدهی در این بازار می شود.
حمایت دولت از بورس
آزادواری اظهار داشت: حمایت مقامات اصلی کشور از این بازار نشان دهنده این است که به صورتی درگیر این بازار شده اند و حواسشان به بهبود معاملات این بازار و سرمایه های مردم خواهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران حقیقی گول صف های فروش را نخورند و بهتر است طبق روال بازار پیش روند و دست از تصمیم گیری های هیجانی در این بازار بردارند.
وی گفت: بنظر می رسد باتوجه به نگاه دولت به این بازار، ورود شرکت های جدید به بورس و نقدینگی به این بازار همچنان روند صعودی بازار و توسعه معاملات بورس ادامه دار باشد اما نوسانات شدید در این بازار به سبب ناآگاهی مردم نسبت به این بازار بوده است.
آزادواری با اعلان اینکه بورس با آینده بسیار عالی و توسعه ای هم راه است و نوسانات آن بیشتر به سبب ناآگاهی مردم از معاملات این بازار است، اضافه کرد: با قاطعیت می توان گفت بازار سهام نسبت به سایر بازارهای موازی بازدهی بیشتری را در اختیار فعالان بازار قرار خواهد داد.
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه می تواند اثر خودرا در اقتصاد کلان و اشتغال داشته باشد اما بازدهی کسب شده در بازارهای دیگر به جیب دلالان همان حوزه می رود و تاثیری در اقتصاد کشور نخواهد داشت.
این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه همچنان حمایت دولت از این بازار وجود دارد اما با توجه به این که اخیرا وارد این بازار مالی شده باید در تصمیم گیری ها دقت لازم را داشته باشد، اضافه کرد: هر تصمیم غیرکارشناسی سرعت روند معاملات این بازار را تحت تاثیر قرار می دهد، حوزه ستاد تنظیم بازار می تواند توسط نهادهای حقوقی تحت پوشش ضمن تنظیم معاملات بازار، نظمی را در عرضه و تقاضاهای موجود در بازار ایجاد کند و مانع از رفتارهای هیجانی سهامداران حقیقی شود.
آزادواری گفت: بهترین بازار برای کسب بازدهی معقول بازار سرمایه است اما نوع به دست آورن بازدهی توسط افراد متفاوت می باشد.منبع:

1399/05/28
10:12:39
5.0 / 5
1242
تگهای خبر: تجربه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403