رایزنی برای افزایش سهم شبكه شاد از پهنای باند اینترنت كشور

رایزنی برای افزایش سهم شبكه شاد از پهنای باند اینترنت كشور

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس مركز هماهنگی وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینكه كرونا پروسه یاددهی ـ یادگیری را تحت تاثیر قرار داده است،  گفت: بررسی دسترسی دانش آموزان به آموزش با كیفیت مهمترین راهبرد پروژه مهر است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، علی باقرزاده در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان کرمان با اعلان اینکه شیوع ویروس کرونا پدیده ای غیر منتظره و ناشناخته برای نظام های آموزشی، اقتصادی و سیاسی کشورهای مختلف جهان بود، اشاره کرد: شیوع ویروس کرونا بزرگترین وقفه آموزشی را در مدارس جهان پس از جنگ جهانی ایجاد کرد.
وی بر پایش و بررسی تاثیر ویروس کرونا بر روند پروسه یاددهی یادگیری اصرار کرد و اضافه کرد: بررسی دسترسی دانش آموزان به آموزش با کیفیت مهمترین راهبرد پروژه مهر است.
باقرزاده با اعلان اینکه نظام های آموزشی دنیا به یک استراتژی روشن و مطلوبی جهت مواجه با پدیده کرونا نرسیده اند، اظهارکرد: بیشتر سفارش های آموزشی در رابطه با کرونا در جهان کلی و کوتاه مدت بوده و نتیجه آن نامعلوم است.
رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش درک شرایط کرونایی را با اهمیت تر از اقدامات انجام گرفته در این عرصه دانست و اظهار داشت: تبیین شرایط پیش آمده و داشتن برنامه استراتژی در حوزه های مختلف لازمه حل خیلی از مشکلات احتمالی است.
باقر زاده با اعلان اینکه هرچه وقفه آموزشی بیشتر باشد نرخ بازگشت کمتر است، اشاره کرد: دانش آموزان پایه های ورودی ابتدایی و متوسطه از تعطیلی مدارس به سبب شیوع ویروس کرونا لطمه پذیرتر هستند.
وی با تاکید بر توجه به زمان آموزش در دوره ابتدایی در شرایط کرونایی اظهار داشت: پژوهش ها نشان داده اند ۳۰تا ۳۵درصد زمان آموزش به هدر می رود پس باید به شکلی برنامه ریزی شود که دانش آموز در زمان آموزش درگیر یادگیری شود.
باقرزاده با اعلان اینکه دانش آموزان از رفتار و کردار معلم درس می گیرند بیان کرد: متاسفانه آموزش مجازی در روند تعامل بین معلم و دانش آموز اختلال به وجود می آورد و باید برای این مهم نیز برنامه ریزی صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه کارکرد اجتماعی مدرسه در شرایط کرونا تحت تاثیر قرار گرفته است اشاره کرد: دانش آموزان خیلی از مهارت های اجتماعی و زندگی را در مدرسه یاد می گیرند و باید در بحث آموزش مجازی، مهارت آموزی مورد توجه ویژه قرار گیرد.
باقرزاده با اعلان اینکه کرونا و ماندن دانش آموزان در خانه، سلامتی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد اظهار نمود: اجرای بسته تحولی پایش و ارزیابی وزن دانش آموزان نقش موثری در کنترل وزن دانش آموزان دارد.
رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش اظهار داشت: باتوجه به اختلال کرونا در روند نظارت بر جریان یادگیری باید در این راستا برنامه ریزی مدونی متناسب با شرایط کرونا داشته باشیم.
باقرزاده با اعلان اینکه برمبنای پژوهش های انجام شده استفاده از فناوری برای معلم، اولیا و دانش آموز استرس به وجود می آورد اظهار داشت: پشتیبانی از فرهنگیان در شرایط فعلی لازم است.
وی با اشاره به راه اندازی شبکه اختصاصی شاد در کشور اظهار نمود: شبکه شاد در حال تکمیل است و روز بروز قابلیت های مختلفی از قبیل برگزاری آزمون، تکلیف گیری، پوشه گیری و برقراری ارتباط زنده در این شبکه ایجاد می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی در آخر از رایزنی جهت افزایش سهم شبکه شاد از پهنای باند اینترنت کشور آگاهی داد.
منبع:

1399/05/30
11:11:38
5.0 / 5
1253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403