مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید خبر داد:

صدور كارت اعتباری خرید كالای ایرانی برای كارگران و كارمندان

صدور كارت اعتباری خرید كالای ایرانی برای كارگران و كارمندان

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید با تاكید بر پشتیبانی از كالای ایرانی، اظهار داشت: در نظر داریم كارت اعتباری برای خرید تولید داخلی برای كارگران، كارمندان و افرادی كه كد بیمه ای دارند، صادر نماییم.


حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی و شعار سال به حساب می آید و بر این اساس آحاد جامعه شامل مسئولان، تولیدکنندگان، کارگران و مردم بعنوان مصرف کنندگان در قبال تحقق شعار «جهش تولید» مسوولند. از طرفی با عنایت به پاندومی کرونا که معیشت مردم را تحت تأثیر قرار داده است، برنامه های مختلفی برای پشتیبانی از اقشار صدمه پذیر جامعه در نظر گرفته شده است.
صندوق کارآفرینی امید بعنوان یک نهاد مالی تخصصی که در زمینه تأمین مالی خُرد و پشتیبانی از کسب و کارهای خُرد فعالیت می کند در نظر دارد در سال جهش تولید برای پشتیبانی از خرید کالای ایرانی یک هزار میلیارد تومان تسهیلات برای پشتیبانی از خرید کالای ایرانی پرداخت کند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید روز جمعه در گفت و گو با ایرنا درباره جزئیات این طرح اظهار داشت: در گذشته به صورت آزمایشی طرح فروش کالای ایرانی به صورت اقساطی همچون فرش را اجرا کردیم که مورد استقبال قرار گرفت.
«اصغر نورالله زاده» اضافه کرد: در دور جدید هم با یکی از نرم افزارهای پرداخت کشور که سهم به سزایی در نظام پرداخت دارد، قراردادی منعقد کردیم تا افراد به صورت اقساط خریداری کنند و صندوق کارآفرینی امید هم تأمین مالی فروشگاه ها را انجام دهد.
وی توضیح داد: نحوه کار به این صورت است که با برخی فروشگاه های معتبر که آمادگی داشته باشند محصولات خویش را به صورت اقساط عرضه کنند، قرارداد امضا کردیم و تضمین می نماییم که وصول اقساط را انجام دهیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: الان در حال آماده کردن زیرساخت های لازم برای نرم افزار پرداخت مربوطه هستیم.
وی بیان نمود: در اجرای این طرح اولویت با کارگران، کارمندان و افرادی است که کد بیمه ای دارند، چونکه گرفتن استعلام این افراد برای بازپرداخت اقساط امکان پذیر است و در گام بعدی افراد عادی هم می توانند در این طرح خرید کالای ایرانی شرکت نمایند.
نورالله زاده اظهار داشت: تنها تضمین برای پرداخت اقساط دریافت یک فقره چک از متقاضیان است و در مرحله اول اعتبار ۲ میلیون تومان برای خرید نیازهای ضروری از فروشگاه های مواد غذایی است و در مراحل بعد سقف ۴۰ میلیون تومان برای خرید لوازم خانگی پرداخت گردید.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح پشتیبانی از کالای ایرانی را یک هزار میلیارد تومان اعلام نمود.
اعتبار یکصد میلیارد تومانی پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده کرونا
وی در مورد برنامه های صندوق کارآفرینی امید در دوران کرونا اظهار داشت: برپایه مصوبه دولت و بانک مرکزی پرداخت اقساط افراد، سه ماه به تعویق افتاد.
نورالله زاده اضافه کرد: علاوه بر تعویق پرداخت اقساط، برای کارگاه های تولیدی که مبادرت به تولید شوینده و لوازم بهداشتی می کردند هم خط اعتباری یکصد میلیارد تومانی در نظر گرفتیم که ۵۰ میلیارد آن از منابع صندوق کارآفرینی امید و بقیه از منابع بانک توسعه تعاون است.
وی افزود: اعتبار یکصد میلیارد تومان بعنوان سرمایه در گردش بنگاه های تولیدکننده مواد بهداشتی و افزایش ظرفیت تولید این بنگاه هاست.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: همینطور ۲۳ میلیارد تومان هم به کارگاه های کوچک پرداخت کردیم تا بتوانند ظرفیت سرمایه خویش را به یکصد میلیون تومان بالا برند.
وی درباره دیگر اقدامات صندوق در پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای صدمه دیده اظهار داشت: پیش از این یک هزار و ۲۰۰ باشگاه ورزشی و یک هزار و ۸۰۰ مرکز بوم گردی توسط صندوق کارآفرینی امید تأمین مالی شده بودند که با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی این واحدها صدمه جدی دیدند که با هماهنگی که انجام دادیم زمینه ای فراهم کردیم تا بتوانند اقساط خویش را به تدریج پرداخت کنند.منبع:

1399/07/11
17:05:12
5.0 / 5
1194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403