رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام كرد:

امضای 85 میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در 18 ماه گذشته

امضای 85 میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در 18 ماه گذشته

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام نمود: در سال های 98 و 99 تعداد 219 قرارداد پژوهشی به ارزش 850 میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه های مختلف به امضا رسید.


خداداد غریب پور روز دوشنبه در واکنش به درج خبری تحت عنوان «اختصاص اندک منابع به تحقیق و توسعه در کارهای معدنی» در ۲۷ مهر ماه، گفت: مطالب ارائه شده بر طبق داده های مربوط به سال های ۹۴- ۱۳۷۵ و برمبنای یک تحقیق دانشگاهی بوده است.
وی اشاره کرد: بر طبق مستندات موجود، آمار عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی نشان میدهد که در سال های ۹۹- ۱۳۹۸ بیش از ۲۱۹ قرارداد پژوهشی با رقم معادل ۸۵۰ میلیارد ریال با دانشگاه های مختلف امضا شده است.
بگفته غریب پور، از مجموع قراردادها تعداد ۳۶ پروژه به ارزش حدود ۱۴۲ میلیارد ریال مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که با دانشگاه های تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت، صنعتی امیرکبیر، جهاد دانشگاهی، انجمن مهندسی معدن، تربیت مدرس، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، امام خمینی (ره)، کاشان، صنعتی همدان، گلپایگان و دانشگاه آزاد اسلامی امضا شده است.
وی افزوده است: همین طور در سال های ۹۹- ۱۳۹۸ شرکت های «فولاد مبارکه» ۵۳ پروژه، «گل گهر» ۳۰، «مس سرچشمه» ۲۸، «ذوب آهن اصفهان» ۱۶ و «شرکت تهیه و تولید مواد معدنی» ۱۲ پروژه، شرکت «مس سونگون» ۱۱ پروژه، «آلومینای ایران» ۱۰، «فولاد خراسان» ۹، «فولاد خوزستان» هفت، «چادرملو» پنج و «فولاد آلیاژی ایران» دو پروژه با دانشگاه ها امضا کرده اند.
غریب پور افزود: در حوزه راندمان نیز ایمیدرو پروژه های پژوهشی را تعریف و اجرا کرد که طراحی مدلی برای شناسایی اولویت های در رابطه با موضوع ارتقاء راندمان تولید محصولات مختلف صنایع معدنی کشور با هدف تعریف پروژه های پژوهشی مجزا برای ارتقاء راندمان تولید در موارد اولویت دار، راهکارهای بهبود مدیریت تعمیرات و نگهداری بمنظور کاهش از کارافتادگی ماشین آلات در معادن ایمیدرو به همراه ارزیابی، تحلیل و ارائه مدل مدیریت پسماند فعالیت ها و فرآیندهای معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و شرکت های تابعه قسمتی از طرح هاست.
به گفته وی، بررسی امکان بازیابی و استحصال باطله های معدن تراورتن انگوران (زنجان) و تبدیل آن به محصولات باارزش افزوده، تدوین برنامه توسعه توانمندی های فناوری و مهندسی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، بررسی نقش سازمان های توسعه ای در ارتقای راندمان، هم افزایی و رقابت پذیری بنگاه های معدنی و صنایع معدنی از دیگر موارد در این ارتباط است.
غریب پور اظهار داشت: علاوه بر موارد مزبور در زمینه راندمان همه ساله جایزه راندمان معادن و صنایع معدنی ایران با هدف شناسایی شرکت های بهره ور و پروژه های بهبود راندمان برتر در سطح شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی تعریف و اجرا می شود و بر طبق نتایج اجرای این پروسه ارزیابی، تعداد زیادی پروژه بهبود راندمان در سطح شرکت ها تعریف می شود.منبع:

1399/07/28
20:01:07
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403