افزایش 20 درصدی تولید در ایران خودرو

افزایش 20 درصدی تولید در ایران خودرو

به گزارش تجهیزات جانبی قائم مقام ایران خودرو از ادامه روند افزایشی تعداد تولید در این گروه صنعتی اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد ۹۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری و وانت از آغاز سال كاری تا روز ۲۵ خرداد به تولید رسیده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی داشته است.


به گزارش روز دوشنبه ایران خودرو، «حمید مرادی» اضافه کرد: در مدت یاد شده ۱۸هزار دستگاه خودرو بیشتر از مدت مشابه سال قبل خودرو در این گروه صنعتی تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه خودرو های کسری دار تولیدی در همین بازه زمانی کاهش ۵۳ درصدی داشته، افزود: تعداد قطعات کسری هر خودرو هم از ۲۰ قطعه پارسال به پنج قطعه رسیده که اثبات کننده توانمندی سازندگان داخلی در تأمین قطعات مورد نیاز است.
مرادی همینطور از به روز رسانی تعهدات معوق مشتریان تا مردادماه اطلاع داد.
وی بخشی از قطعات کسری در تولید خودرو را مربوط به نبود مواد اولیه در داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد: سازندگان کشور دارای فناوری و توانمندی تولید بعضی از قطعات مانند کاتالیست هستند، اما نبود مواد اولیه سبب شده که در تولید گرفتار مشکل شویم.
مرادی درعین حال اظهار داشت: برخی قطعات که الکترونیکی هستند هم مربوط به کل صنعت در کشور بوده و مختص خودروساز نیست، علت سرمایه گذاری نکردن در این بخش علاوه بر سرعت بالای توسعه فناوری، اقتصادی نبودن آن است و در سطح جهان چند تأمین کننده مشخص وجود دارد که منابع تأمین کل خودروسازی جهان به شمار می روند.
تولید روزانه دو هزار دستگاه خودرو
قائم مقام اجرایی ایران خودرو با اشاره به اینکه دوره افت ناشی از تحریم را در تولید خودرو پشت سر گذاشته ایم، اظهار داشت: میانگین تولید روزانه ایران خودرو امسال بیشتر از دو هزار دستگاه بوده، درحالی که پارسال این عدد کمتر از یک هزار و ۵۰۰ دستگاه بود.
وی از جذب نیروی انسانی در شرکت های قطعه ساز اطلاع داد و اضافه کرد: در ابتدای تحریم بیشتر از ۱۵۰ هزار نیروی کار در این شرکت ها تعدیل شده بود که حالا علاوه بر بازگشت به کار این افراد، بعضی از سازندگان درحال جذب نیرو هستند.
مرادی ضمن انتقاد از اظهارات برخی مسئولان درباره صنعت خودروسازی، خاطرنشان کرد: تأمین سالیانه یک میلیون دستگاه خودرو برای بازار کشور نیازمند خروج ۲۰ میلیون دلار از ذخیره ارزی کشور است در حالیکه صنعت خودرو با تأمین این تعداد علاوه بر پیشگیری از خروج ارز، سبب ایجاد اشتغال برای بیشتر از سه میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.
وی همینطور افزایش تیراژ تولید و طراحی دو محصول جدید ایران خودرو را از دستاوردهای مهم این شرکت در دوران تحریم برشمرد و اظهار داشت: در مدت کمتر از یک سال، یکی از دو محصول جدید با عمق داخلی سازی بالا وارد بازار خواهد شد که مهر تاییدی بر توانمندی جوانان متخصص در صنعت خودروی کشور است.منبع:

1399/03/26
15:17:39
5.0 / 5
1686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403