رشد ۴۵ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی تا اختتام مهرماه

رشد ۴۵ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی تا اختتام مهرماه

تجهیزات جانبی: صدور پروانه های صنفی در 7 ماهه امسال افزایش حدود 54 درصدی و صدور جواز تاسیس صنعتی نیز افزایش بیش از 45 درصدی داشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، برمبنای آمار ارائه شده از طرف دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ۷ ماهه امسال نزدیک به ۳۳۸ هزار فقره پروانه های صنفی صادر شد که نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش حدود ۵۴ درصدی داشته است.
تعداد پروانه های صنفی صادر شده در زمان مشابه سال گذشته(۷ ماهه ۱۳۹۸) ۲۱۹ هزار و ۴۴۵ فقره بوده است.
همچنین در ۷ ماهه امسال ۲۲ هزار و ۴۵ فقره جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه گذاری دو میلیون و ۷۲۱ هزار میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۴۸۴ هزار و ۳۸۵ نفر صادر شد.
** افزایش بیش از ۳۷ پیش بینی اشتغال جواز تاسیس صنعتی
بر این اساس صدور جواز تاسیس صنعتی از لحاظ تعدادی افزایش بیش از ۴۵ درصدی، از لحاظ پیش بینی سرمایه گذاری افزایش ۴۸ درصدی و از لحاظ پیش بینی اشتغال افزایش بیش از ۳۷ درصدی داشته است.
دفتر آمار و فراوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود که در ۷ ماهه سال ۱۳۹۸ تعداد جواز تاسیس صادره صنعتی ۱۵ هزار و ۱۸۹ فقره با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از یک میلیون و ۸۴۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۳۵۲ هزار و ۸۴۹ نفر بوده است.
در زمینه صدور پروانه بهره برداری نیز در ۷ ماهه امسال ۳ هزار و ۶۶۵ فقره پروانه صادر شد که از لحاظ تعدادی افزایش ۳.۱ درصدی نسبت به زمان مشابه پارینه داشته است.
** افزایش بیش از ۱۰۵ درصدی سرمایه گذاری پروانه بهره برداری
این پروانه های بهره برداری با سرمایه گذاری ۵۱۲ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۶۲ هزار و ۸۲۰ نفر بوده که به ترتیب از لحاظ سرمایه گذاری افزایش بیش از ۱۰۵ درصدی و از لحاظ اشتغالزایی اشتغال بیش از ۱۴ درصدی داشته است.منبع:

1399/09/02
09:51:57
5.0 / 5
662
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403