اختلاف در اوپك نفت را ارزان كرد

اختلاف در اوپك نفت را ارزان كرد

تا ساعاتی دیگر صد و هشتادمین نشست اوپك در حالی برگزار می شود كه اختلاف در میان برخی اعضا سبب شده تا قیمت نفت كاهش بیش از 1.5 درصد را در بازارهای جهانی تجربه كند.


هفته گذشته قیمت نفت تحت تاثیر موفقیت در ساخت واکسن کرونا، رشدی ۷ درصدی را به ثبت رساند. رشدی که البته زیر سایه اختلاف در اوپک آن هم در آستانه برگزاری صد و هشتادمین نشست آن، صورت گرفت.
اختلاف در اوپک سبب شده تا نگرانی ها نسبت به تمدید توافق کاهش تولید ۷.۷ میلیون بشکه ای نفت ناکام بماند و از شروع سال آینده میلادی، عرضه نفت به بازارهای جهانی بیشتر شود.
ابن در حالی است که همچنان زمان قطعی توزیع جهانی واکسن کرونا و بازگشت اقتصاد به شرایط قبل از شیوع کووید ۱۹ اعلام نشده و افزایش عرضه در شرایطی رخ خواهد داد که همچنان شاخصهای موثر بر رشد تقاضا در جهان دیده نمی گردد.
به همین دلیل قیمت نفت برنت که هفته گذشته تا بالای ۴۸ دلار در هر بشکه بالا رفته بود، امروز با کاهش ۱.۸ درصدی به ۴۷ دلار و ۳۰ سنت در هر بشکه رسید.
نفت شاخص آمریکا نیز افتی ۱.۷ درصدی را به ثبت رساند و ۴۴ دلار و ۷۶ سنت در هر بشکه قیمت خورد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، قیمت نفت در هفته های اخیر با افزایش همراه بود و حتی بعضی از کارشناسان معتقد بودند قیمت نفت تا قبل از زمستان سد ۵۰ دلار را می شکند. با این وجود اختلاف در میان برخی اعضای اوپک سبب شده تا امید به نفت ۵۰ دلاری به ماه های آتی موکول گردد.


1399/09/10
22:52:18
5.0 / 5
643
تگهای خبر: تجربه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403