مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار:

نرخ هر شانه تخم مرغ 34 هزار تومان تعیین شده است

نرخ هر شانه تخم مرغ 34 هزار تومان تعیین شده است

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار اظهار داشت: طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ ۱۷ هزارتومان و هر شانه دو کیلویی ۳۴ هزارتومان برای مصرف کنندگان تعیین شده و نرخ فروش بیشتر از این در خرده فروشی ها اجحاف است.


« هدایت اصغری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه کرد: برپایه مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری ۱۴ هزارتومان، درب عمده فروشی ها ۱۵ هزارو ۳۰۰ تومان و با در نظر گرفتن کرایه حمل به میادین میوه وتره بار برای مصرف کنندگان نرخ نهایی ۱۷ هزارتومان تعیین شده است.
وی اظهارداشت: در واقع هر شانه تخم مرغ دو کیلوگرمی باید با نرخ ۳۴ هزار تومان به دست مصرف کنندگان در سرتاسر کشور برسد و در صورت اعلام گزارش گران فروشی در سطح خرده فروشی ها، بطور حتم دستگاههای نظارتی با متخلفان برخورد می کند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار خاطرنشان کرد: طی یک تا دو هفته اخیر با ایجاد بارانداز تخم مرغ در منطقه تهران پارس و عرضه آن با نرخ های مصوب بنظر می رسد بازار این محصول تا حدی کاهشی شده و به زودی متعادل می شود.
اصغری با تاکید براینکه تخم مرغ مورد نیاز کشور تأمین است، اضافه کرد: حالا حجم خوبی تخم مرغ با نرخ های مصوب وارد بارانداز تهران پارس می شود و در اختیار میادین میوه و تره بار و اصناف و خرده فروشی ها قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: در صورت نیاز استان ها، اتحادیه با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان های صنعت و معدن استان ها امکان ایجاد بارانداز تخم مرغ را دارد تا هر چه سریعتر نرخ در استان های مختلف متعادل شود.
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار خاطرنشان کرد: البته نرخ تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ با عنایت به هزینه های تولید با در نظر گرفتن سود بین ۱۰ تا ۱۵ درصد برای تولیدکنندگان ۱۵ هزارو ۷۳۳ تومان است، اما با توجه به این که ستاد تنظیم بازار، حقوق مصرف کنندگان را هم در نظر دارد قیمت تمام شده تخم مرغ را درب مرغداری ها با کیلویی ۱۴ هزارتومان بدون دریافت هیچ سودی تعیین کرده است که تولیدکنندگان هم این مورد را پذیرفته اند.
وی افزود: ازاین رو دریافت هرگونه سود اضافی در توزیع و فروش تخم مرغ در سطح خرده فروشی ها خلاف مصوبه ستاد تنظیم بازار است و انتظار می رود مردم از گران فروشان خرید نکنند و از میادین میوه و تره با و فروشگاه های زنجیره ای با نرخ های مصوب این محصول را تهیه کنند.
اصغری افزود: هم اکنون برای متعادل شدن بازار تخم مرغ داخلی هیچگونه صادراتی صورت نمی گیرد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، طبق بررسی های میدانی طی سه هفته اخیر تابحال قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار و سطح خرده فروشی ها همچنان بین ۴۰ تا ۴۳ هزار تومان است.
براساس آمارها سال قبل بیشتر از یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید شد که هر ساله بخش مازاد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.
طبق گفته مسئولان، تا ابتدای آذرماه جاری تخم مرغ به کشورهای هدف صادر می شد و الان حدود یک ماه است که صادرات این محصول ممنوع شده است.
طبق مصوبه پیشین ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای مرغداری ۱۲ هزارتومان و برای مصرف کنندگان ۱۴ هزارو ۵۰۰ تومان تعیین شده بود.منبع:

1399/10/14
19:26:51
0.0 / 5
605
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403