شریعتمداری:

آموزشگاه های آزاد به سمت بازار كار آینده حركت كنند

آموزشگاه های آزاد به سمت بازار كار آینده حركت كنند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای، علمی و آموزشی کشور با عنایت به نیازهای روز دنیا باید مهارت آموزی را به سمت بازار کار آینده حرکت دهند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست با کانون و صنف مراکز آموزشگاه های آزاد و مدارس غیر دولتی اظهار داشت: با عنایت به حرکت دنیا به سمت تولید محصولات دیجیتال، باید به سمت آموزش مهارت برای این گونه تولیدات مانند حوزه بلاک چین حرکت نماییم.
وی اضافه کرد: کار آموزشگاه ها حتی در زمینه آموزش زبان های خارجی هم باید تغییرکند و فقط به آموزش زبان انگلیسی و فرانسه منحصر نباشد، هم اکنون چین سهم عمده ای از اقتصاد جهان را در اختیار دارد و آموزش زبان چینی توسط آموزشگاه ها می تواند برای عده زیادی شغل ایجاد نماید.
وزیر تعاون درباره تمدید زمان بازپرداخت تسهیلات کرونایی که توسط آموزشگاه ها دریافت شده است اظهار داشت: این پیشنهاد را به ستاد ملی کرونا خواهم داد چون که نهاد تصمیم گیرنده در این حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.
وی ضمن اشاره به انتقاد اعضای جلسه از قوانین موجود در حوزه آموزشگاه های فنی و حرفه ای و آزاد اظهارداشت: با ایجاد کارگروهی تغییرات مورد نظر خویش را پیشنهاد دهند تا بتوان در این حوزه زودتر به نتیجه رسید و قوانین و مقررات سهل و شفاف در این حوزه ایجاد شود.
شریعتمداری ضمن اشاره به اینکه الان مدارک آموزشگاه های فنی و حرفه ای حتی در صدور ویزا هم اعتبار ویژه ای دارند اظهار داشت: مدرک فنی و حرفه ای در دنیا هم از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
وزیر تعاون از نمایندگان کانون و صنف مراکز آموزشگاه های آزاد و مدارس غیر دولتی خواست تا با ارتقاء کیفیت آموزش در آموزشگاهای آزاد و فنی و حرفه ای نسبت به افزایش اعتماد عمومی به این مجموعه ها اقدام نمایند.
در این دیدار نمایندگان کانون و صنف مراکز آموزشگاه های آزاد و مدارس غیر دولتی از ۸ استان کشور حضور داشتند و مسائلی در مورد مشوق ها و معافیت های بیمه ای، تسهیلات کرونایی، مسائل آموزشگاهی، گواهی نامه های مهارتی، بازبینی در مقررات در ارتباط با بخش تشکل ها و آزمون ها و... دغدغه های خود و مشکلات موجود را مطرح نمودند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، از آذر ۹۸ تا مرداد سال جاری ۲ هزار استاندارد جدید منطبق با تقاضای روز و حاصل رویش فناوری های نوین تدوین شد. استاندارد آموزش های مهارتی برای ۴۰ رشته از ۵۴ رشته ای که در پنج هزار و ۴۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه کشور عرضه می شود تدوین شده است.منبع:

1399/10/23
23:24:16
0.0 / 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403