دستور ایتالیا به تیك تاك برای مسدود كردن دسترسی كاربران خردسال

دستور ایتالیا به تیك تاك برای مسدود كردن دسترسی كاربران خردسال

دیده بان پشتیبانی از دیتای ایتالیا به سرویس ویدیویی تیک تاک دستور داد دسترسی کاربرانی که سنشان را نمی توانند تایید کنند، مسدود کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، دستور این ممنوعیت چند روز بعد از مرگ دختر خردسالی در پالرمو که ظاهرا در چالش آنلاین به راه افتاده در تیک تاک شرکت کرده بود، صادر شد.

سازمان پشتیبانی از دیتای ایتالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود این سازمان به دنبال مرگ وحشتناک یک دختر ۱۰ ساله در پالرمو تصمیم گرفت دخالت کند. اپلیکیشن تیک تاک اجازه پردازش اطلاعات کاربرانی که مطابق با الزام سنی اجبار شده از طرف این سازمان نیستند را ندارد.

این ممنوعیت موقت تا ۱۵ فوریه که این سازمان به ارزیابی مقررات حریم خصوصی دیتا می پردازد، ادامه خواهد داشت. دیده بان ایتالیایی باتوجه به این که تیک تاک اعلام نموده مرکز اصلی فعالیتش در ایرلند دایر خواهد بود، به مقامات پشتیبانی از دیتای ایرلند اطلاع داده است.

رونزولی، رئیس کمیسیون کودک و نوجوان ایتالیا در توییتر ممنوعیت وضع شده در تیک تاک را بموقع و مناسب توصیف کرد و اظهار داشت: ایمنی خردسان باید به هر قیمتی حفظ شود و نمی توانیم اجازه دهیم اتفاقی مانند آنچه که در پالرمو صورت گرفت تکرار شود و یک شبکه اجتماعی در یک خودکشی سهیم باشد.

تیک تاک قبل از این در ایتالیا به عدم توجه کافی به پشتیبانی از خردسالان و نقض حریم خصوصی دیتا متهم شده بود. این شبکه اجتماعی متهم شده سیاستهای ضعیفی دارد که به کاربران پایینتر از ۱۳ سال اجازه می دهد مقررات مربوط به محدودیت سنی را دور بزنند.

بر اساس گزارش یورونیوز، دفتر دادستان عمومی در پالرمو بعد از مرگ دختر ۱۰ ساله بر اثر خفگی که موجب واکنش گسترده در ایتالیا شده، اعلام نمود تحقیقاتی را درباب تیک تاک برای تحریک به خودکشی گشوده است.

منبع:

1399/11/05
21:45:37
0.0 / 5
570
تگهای خبر: شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403