گران فروشی در بازار بدون مشتری خودرو

گران فروشی در بازار بدون مشتری خودرو

بررسی بازار خودرو پایتخت در روز جاری (یكشنبه) حاكی از یك بازار آشفته، نابسامان و بدون مشتری است، به صورتی كه قیمت ها در مقایسه با هفته گذشته با شیب كم رو به افزایش است.


امروز در گروه سایپا هر دستگاه پراید ۱۱۱ به ۸۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به ۷۸ میلیون تومان، تیبا صندوق دار ۹۰.۵ میلیون تومان، تیبا ۲ به ۹۹ میلیون تومان، ساینا ۱۰۰ میلیون تومان و کوییک ۱۱۱ میلیون تومان قیمت گذاری شد.
در گروه ایران خودرو، هر دستگاه سمند ال. ایکس ۱۳۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس ۱۲۷ میلیون تومان، پژو پارس ۱۵۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۱۴۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۱۸۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ وی هشت به ۱۷۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دستی ۲۱۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۲۷۸ میلیون تومان، دنا ساده ۲۰۵ میلیون تومان و دنا پلاس ۲۳۹ میلیون تومان قیمت گذاری شد.
هرچند خودرویی نظیر پراید تفاوت قیمتی چندانی در مقایسه با هفته گذشته نداشته، اما سایر خودرو های داخلی دست کم دو تا سه میلیون تومان رشد قیمتی تجربه کردند.
تاثیر نوسانات ارزی بر بازار خودرو
کارشناسان از نوسانات ارزی بعنوان مهمترین عامل تأثیر گذار بر قیمت های این روزهای خودرو در بازار یاد می کنند که در کنار عامل نبود خودرو در بازار و کمبود عرضه سبب شده تا افرادی که خودرو در اختیار دارند، قیمت های بالایی را برای خودرو های خود از مشتریان مطالبه کنند.
به اعتقاد کارشناسان، خودرو یک نیاز روزانه، ماهانه و سالیانه دارد که باید برآورده شود. برای کشورمان سالیانه حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه مورد نیاز است.
به اعتقاد آنها، کمبود عرضه از جانب خودروسازان در سال های گذشته سبب شده تا خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل گردد و سوداگری و واسطه گری در آن به اوج برسد.
«سعید موتمنی» رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت می گوید: بررسی آمارهای سه ماهه خودروسازان کشور حاکی از تولید بیشتر از ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو است که در مقایسه با نیاز سالیانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاهی بازار کشور و دست کم احتیاج به حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در هر فصل، بسیار کمتر است.
وی تصریح کرد: این روزها افرادی که خودرو در اختیار دارند ساعت ۱۱ بامداد و بعد از مشخص شدن نرخ ارز، همگام با نوسات نرخ ارز به اعلام قیمت ها می پردازند.
موتمنی، قیمت های این روزهای بازار را بسیار بالا عنوان نمود، به صورتی که تقریباً خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد و رکود کامل بر معاملات حاکم است.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، در دسته مونتاژها امروز هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ بین ۶۳۵ تا ۶۴۰ میلیون تومان، هایما اس ۷ ایران خودرو به حدود ۵۰۰ میلیون تومان، جک اس ۵ کرمان موتور به ۴۹۰ میلیون تومان و سراتو سایپا به ۵۶۰ میلیون تومان قیمت خوردند.منبع:

1399/04/22
23:07:18
5.0 / 5
1599
تگهای خبر: تجربه , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403